1080p Dokunmatik Ekranlı PC Kasası: MEG Vision X

Computex 2024 fuarı yapay zeka odaklıydı ve teknoloji dünyasında yaşanan sayısız yeniliği sizlere aktarmaya çalıştık. Görünen o ki yapay zekanın adım atmadığı yer kalmayacak. Diğer taraftan etkinlik sırasında sıra dışı ürünler de sergilendi. MSI, 2024 son çeyrekte satışa çıkacak olan hazır bir bilgisayar kasası tanıttı.

MEG Vision X, MSI temsilcilerine göre “yeni nesil” Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartlarıyla birlikte satışa sunulacak. Buradaki yeni nesilden kasıt mevcut 14. Nesil Core çipler değil, muhtemelen Arrow Lake kod adlı masaüstü çiplerden söz ediyorlar. Ayrıca kasada NVIDIA’nın bu yıl piyasaya sürmesini beklediğimiz yeni nesil ekran kartlarının kullanılmasını bekliyoruz. Yüksek ihtimalle RTX 5080 veya RTX 5090 gibi üst düzey bir GPU seçilecek.

Yüksek performanslı donanımlarla dilediğiniz gibi takılabilirsiniz. MEG Vision X’i asıl öne çıkaran şey yapay zeka veya oyun performansı değil. Computex’in en ilgi çekici ürünlerinden olan Vision X’in önünü 1080 x 1920 çözünürlüğe sahip bir dokunmatik ekran kaplıyor. Kasa her açıdan harika görünüyor. O da beğenmiş olacak ki, Intel CEO’su Pat Gelsinger de MSI standını ziyaret ettiğinde “harika” kelimesini kullanarak imzasını atma gereği duymuş.

Dokunmatik ekran, Windows tarafından portre modunda tam teşekküllü ikinci bir ekran olarak tanımlanıyor. Böylece dilerseniz YouTube videolarını bu ekranda oynatabilir veya uygulamaları bu ekranda çalıştırabilirsiniz. MSI temsilcileri, bir oyun yayıncısının birincil monitöründe oyun oynarken sohbet veya OBS penceresini ön panel ekranından takip edebileceğini söyledi. Ayrıca dokunmatik ekranın Intel entegre grafiklerini, ana monitörün veya taktığınız ikincil monitörlerin ise NVIDIA ekran kartını kullanacağı belirtildi.

Ekranın dokunmatik hassasiyeti de oldukça başarılı. Hatta on noktalı dokunmayı destekliyor, böylece parmaklarınızı kullanarak yakınlaştırma bile yapabiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir