Eurovision tarihimize adını yazdırdı: Şebnem Paker 25 yıl sonra ortaya çıktı


Dalgalı saçları, siyah elbisesi ve eşsiz sesi ile Eurovision sahnesinde parlayan Şebnem Paker, Türkiye’nin 1997 yılına kadarki Eurovision tarihinde elde ettiği en büyük başarılardan birini kazanmıştı.

Eurovision’dan sonra kendisini bekleyen büyük şöhreti adeta elinin tersi ile iten Şebnem Paker, gerçek mesleği olan müzik öğretmenliğine geri dönmüştü.

Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki başarısının ardından müzik kariyerini sonlandıran Şebnem Paker, o günden sonra sayısız öğrenci yetiştirdi ve bir ses eğitimi kitabı yayımladı.

2018’den itibaren Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Bireysel Ses Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Şebnem Paker, geçen yıl Milas’a atandı.

Paker, Eurovision performansıyla ilgili “Kendimi bu noktada çok şanslı hissediyorum. Müzik sektörü çok hırçın, belli bir düzeni olan, paranın pulun hâkim olduğu, ilişkilerin yönlendirdiği, çalkantılı bir sektör. Dinle’nin kendi kendine, hiçbir destek almadan, sadece dinleyicilerin kendi arzularıyla takip etmeleriyle bunca yıla rağmen unutulmaması beni çok çok mutlu ediyor. Müziğin sihirli gücü böyle bir şey” demişti.

İşte Şebnem Paker’in son hali…

Soner Odabaş ile mutlu bir evliliği olan Paker’in iki kızı var.

Müzik öğretmenliği yapan Şebnem Paker geçtiğimiz aylarda ‘Dünden bugüne Eurovision’ konseptiyle Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen etkinlikte sahne aldı.

25 yıl sonra yeniden aktif müziğe döneceğinin müjdesini veren Şebnem Paker sosyal medyada da heyecan yarattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir