‘Omuz atma’ cinayetinde 3 kardeş hakkında müebbet hapis talebi

İzmir‘de bir markette ‘omuz attın’ tartışmasında bıçaklanarak öldürülen ve olay günü sevgilisi Sibel Kabadayı’ya evlenme teklifi eden Semih Kenan Köse’nin katledilmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Cinayeti işleyen Sercan Bavkır ile kardeşleri Serkan Bavkır ve Taylan Bavkır hakkında “iştirak halinde kasten öldürme” suçundan açılan davada müebbet hapis istendi.

MAKTÜL VE KIZ ARKADAŞININ SALDIRDIĞINI SÖYLEDİLER

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, birbirlerinden şikayetçi olan tarafların ve tanıkların ifadelerine yer verildi. İddianamede, kavgada hayatını kaybeden Semih Kenan Köse’nin olayda yaralanan kız arkadaşı Sibel Kabadayı’yı “Önceden tanımadığı sanığın markette kendilerine laf attığını, diğer 2 sanığın da dahil olmasıyla büyüyen kavgada kendilerini korumak için bu kişilere şişe attığı” şeklindeki ifadeleri yer aldı. Sanıklar ise savunmalarında maktulün kendilerine laf attığını, maktulün kız arkadaşının da kendilerine hakaret ettiği ve saldırdığını iddia etti.

“BIÇAĞIN ÜZERİNE DÜŞTÜ” SAVUNMASI

İddianamede, maktulün üzerlerine geldiğini iddia eden ve uyarı amaçlı elindeki çakıyı savurduğunu savunan sanık Sercan Bavkır’ın, “Maktul, bıçağın üzerine doğru düştü, bıçak karnına saplandı.” ifadeleri de yer aldı. Markete ait kamera görüntülerine ilişkin bilgilere de yer verilen iddianamede, sanıklar ve maktulün kız arkadaşının basit tıbbi müdahale ile giderilebilir biçimde yaralandığı belirtildi. Cumhuriyet savcısı, sanıkların “iştirak halinde kasten öldürme” suçundan ayrı ayrı müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Sanıklara ayrıca iddianamede “kadına karşı kasten yaralama” suçundan da ceza istendi. Sanık Sercan Bavkır’a “hakaret” suçlaması da yöneltilen iddianamede maktulün kız arkadaşı Sibel Kabadayı’nın ise “hakaret”, “tehdit” ve “kasten yaralama” suçlarından cezalandırılması talep edildi. Sanıklar 29 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak.

Semih Kenan Köse

NE OLMUŞTU?

16 Ekim’de İzmir Urla’da yaşanan olayda, Müteahhit Semih Kenan Köse olay yaşanmadan saatler önce sevgilisi Sibel Kabadayı’ya gittikleri tekne turunda evlenme teklif etti. Karadayı Köse’nin teklifini kabul etti. Büyük mutluluk yaşayan çift tekne turunun ardından markete alışveriş yapmaya gitti. Emlakçılık yapan ve inşaat şirketi olan kick boksçu Sercan Bavkır, markette alışveriş yaptığı sırada yanından geçen Semih Kenan Köse ile omuz omuza çarpıştı. İkili arasında başlayan ‘omuz attın’ tartışması yaşandı.

Kavgaya Sercan Bavkır’ın yanındaki 2 kardeşi de katıldı. Bu sırada eline geçirdiği içki şişesini kıran Köse, Sercan Bavkır’ın üzerine doğru hamle yaptı. Sercan Bavkır, yanındaki çakıyla Köse’yi ve yanındaki sevgilisi Sibel Kabadayı’yı göğsünden yaraladı. Urla Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Köse, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra teslim olan Sercan Bavkır ile kardeşleri Serkan Bavkır (26) ve Taylan Bavkır (31), çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir